Kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie graniczy z województwem łódzkim, mazowieckim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz
wielkopolskim i ma powierzchnię 17 972 km² (5,7 % powierzchni Polski).

lubuskie

Województwo lubuskie ma powierzchnię 13 987,93 km² (4,5 % powierzchni Polski) i graniczy z Niemcami, oraz z województwem dolnośląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Jest tam 42 miast, a 49% jego powierzchni porastają lasy.

  • Bug, krzyże i deszcz Tak się zdarzyło, że mieliśmy okazję pojechać na weekend na Podlasie - mój ulubiony jak dotąd rejon
  • Narwiański Park Narodowy, Tykocin, Białystok Ostatni etap rowerowej wycieczki po Podlasiu. Czy to mój ulubiony etap...?
  • Skit w Odrynkach, Kraina Otwartych Okiennic A może tak rzucić wszystko i zamieszkać... w drewnianej chatce z otwartymi okiennicami..?
  • Supraśl Jak zaplanować wypad rowerowy na Podlasie..? Nie planować!
  • Bohoniki, Krynki, Kruszyniany, Jałówka Podlasie zamieszkują wyznawcy prawosławia, muzułmanie, żydzi i katolicy. Tak po prostu, obok siebie.

PODLASKIE

Województwo podlaskie graniczy z Białorusią, Litwą, oraz z województwem warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim oraz ma powierzchnię 20 187,02 km² (6,5 % powierzchni Polski).

  • Żuławy
  • Jastarnia

pomorskie

Województwo pomorskie graniczy z Rosją i województwem zachodniopomorskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim. Ma powierzchnię 18 310,34 km² (5,9 % powierzchni Polski).

Warmińsko-mazurskie

Mazury potocznie określa się mianem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub Krainy Tysiąca Jezior. W rzeczywistości można doliczyć się  ich ok. 2 600!

wielkopolskie

Województwo wielkopolskie graniczy z województwem zachodniopomorskim, pomorskim, opolskim, łódzkim, lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz dolnośląskim i ma powierzchnię 29 826,5 km² (9,5 % powierzchni Polski).

zachodniopomorskie

Województwo zachodniopomorskie graniczy z Niemcami, oraz województwem wielkopolskim, pomorskim oraz lubuskim i ma powierzchnię 22 892,48 km² (7,3% powierzchni Polski).  Około 35% powierzchni województwa zachodniopomorskiego porastają lasy!